KTO SME?

Toto je náš príbeh


Sme štyri ženy s takmer úplne odlišným príbehom. Nespojila nás žiadna magická zhoda, žiaden jednotný cieľ, žiadna jasná predstava, čo by Trust Women malo byť. Keď sme sa stretli, vedeli sme málo jedna o druhej a ešte menej o tom, čo vlastne chceme spoločne dosiahnuť. Spájali nás však dva kľúčové pojmy: ženy a dôvera. Chceli sme začať od seba. Pozrieť sa na samé dno tomu, čo znamená dôvera žien v seba a medzi sebou a tiež prísť na koreň (ne)dôvery v ženy zo strany spoločnosti. Chceme si pomáhať aj v biznise, navzájom sa vzdelávať a pomáhať si vytvárať nové príležitosti. 

Naše pohľady na to, s akými aktivitami začať boli absolútne odlišné. A tak sme sa rozhodli, že sa pustíme do všetkých. Strávili sme jeden letný víkend spísaním toho, čím všetkým by náš klub mohol byť a pomenovali sme štyri oblasti, ktorým sa chceme venovať: networking, osobný rozvoj, empowerment a spoločenská zmena.

Celý TRUST medzi časom prešiel úžasným vývojom a za krátky čas nabral oveľa jasnejšie kontúry toho, čím je a čím chce byť. Sme si viac ako isté, že tak je aj vďaka tomu, aké sme odlišné. Rôznorodosť je podľa nás kľúčová pre úspech jednotlivcov, podnikania, správy vecí verejných alebo komunity.Ako funguje naša organizácia?


Prehlbovanie dôvery (tak v seba ako aj medzi sebou) ide najlepšie, ako inak, v dôvernom kruhu. Preto sme sa rozhodli, že časť aktivít ponecháme len pre členky, ktorých je dnes vyše 200. Rastieme prostredníctvom odporúčaní v rámci uzavretej skupiny na Facebooku pod názvom "Trust Women". Aby sme prispievali k zmene postaveniu žien v spoločnosti a k odstraňovaniu stereotypov, mnohé témy otvárame aj verejne a organizujeme aj verejné podujatia o ktorých sa najrýchlejšie dozviete na Facebooku pod názvom Trust Women Slovakia.


Našim cieľom je zapojiť do organizácie projektov každého, kto má záujem pracovať na témach podpory a postavenia žien v spoločnosti. Pokiaľ je to v našich silách a projekt je v súlade s misiou TRUST WOMEN, budeme na ňom rady spolupracovať a pomôžeme s realizáciou. Preto za náš tím považujeme úplne všetky členky klubu, pretože bez nich by to naozaj nešlo. Samozrejme spolupráci sa medze nekladú a nie je viazaná na členstvo v klube. 

 


KTO SME?

Zakladateľky

Martina Drahošová

Vedie biznis development v technologickom startupe iXworks

Kristína Pomothy

Organizačná psychologička,  zakladateľka Collective.space

Eva Vaľovská

Zakladateľka konferenčného strartupu  Event Advisor

Adela Zábražná

Manažérka Sapie - Slovenskej aliance pre inovatívnu ekonomiku
AK SA VÁM PÁČI, ČO ROBÍME